Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Użytkownik forum Awatar folder
    Siła reputacji
    0

Czy krople do nosa są bezpieczne?

Wyczytałem ostatnio, że długotrwałe stosowanie kropli do nosa, może uzależnić. Zamiast pomagać, powodują obrzęk i problem się pogłębia. Jak więc radzić sobie z katarem, który towarzyszy mi niemal przez całą zimę? Macie jakieś skuteczne i bezpieczne sposoby na katar?

Użytkownik forum
    Siła reputacji
    0

Odp: Czy krople do nosa są bezpieczne?

to jak długo chcesz tych kropli używać? max 5 dni i powinno przejść, a po 5 dniach raczej polekowego nieżytu nosa zaraz nie dostaniesz. Mój ojciec miał z tym problem ale on psikał nałogowo już. w takiej sytuacji trzeba szukać areozolu który nie powoduje uzależnienia albo sama woda morska.

Użytkownik forum
    Siła reputacji
    0

W sumie takie krople można 3 dni używać. Osobiście nie polecam ze względu na swoją szkodliwość. Oprócz nieżytu możesz załatwić sobie jeszcze zatoki. Euphorbium heel jest świetnym środkiem na katar. Bazuje na łagodnych składnikach, można długo stosować. Nawilża śluzówkę nosa oraz leczy katar.

Użytkownik forum
    Siła reputacji
    0

hm ja zawsze 5 dni psikam i dopiero zostawiam, chociaż katar jeszcze te 2-3 dni mnie potem męczy. serio można tylko 3? wezmę sobie do serca, bo wiem jaka masakra jest z tym polekowym nieżytem. Albo w ogóle koniec z kroplami uzależniającymi, skoro są już dostępne równie dobre po których nie ma problemów.

Użytkownik forum
    Siła reputacji
    0

Na ulotce jest o tym informacja. Z resztą na forach można sobie poczytać jakie ludzie mają czasem komplikacje po kroplach. Główną właśnie są zatkane zatoki. A nie chodzi o to by hamować katar, tylko by go wyleczyć

Użytkownik forum
    Siła reputacji
    0

rzeczywiście wziąłem pierwszą lepszą ulotkę z kroplami i pisze że nie stosować dłużej niż 4 dni. A w tyle wyleczyć katar to graniczy z cudem. Jak coś to będę próbować tego Euphorbium. Mój ojciec wybrał serie antybiotyków na zatoki, jakieś płukania robił, można się załatwić to ja dobrze wiem od kropli ale sam się nie spodziewałem że tak szybko, moim myśleniem - 3 dni piszą na ulotce to do tygodnia się nic nie stanie, ale nie ma co ryzykować raczej.

Użytkownik forum Awatar folder
    Siła reputacji
    0

Przeczytałem właśnie o tym polekowym nieżycie i zacząłem się zastanawiać, czy u mnie nie pojawił się ten problem. Wcześniej bardzo często stosowałem xylorin, który rzeczywiście pomagał doraźnie ale po dłuższym czasie stosowania miałem wrażenie, że jest jeszcze gorzej, miałem zatkany nos niemal przez cały czas. Przyznam, że nie czytałem ulotki i to był mój błąd, bo na pewno nie stosowałbym go w takich ilościach i nie męczył się teraz. Teraz kupiłem ten euphorbium, co prawda stosuję go dopiero drugi dzień, ale mam wrażenie, że jest poprawa i nos nie piecze od środka.